Vanaf nu ook met je Cinevillepas naar Cinebergen!

Regie
Pedro Almodóvar
Genre
Drama, Komedie
Cast
Bárbara Lennie, Leonardo Sbaraglia, Anita Sánchez-Gijón, Milena Smit, Patrick Criado, Quim Gutiérrez, Victoria Luengo, Rossy de Palma, Carmen Machi
Herkomst
Spanje
Gesproken taal
Spaans
Ondertiteling
Nederlands
Lengte
112 minuten
Kijkwijzer
vanaf 12 jaar Seks Grof taalgebruik
Jaar
2026
Vraag iemand mee

Verwacht

do 05 nov 2026

De nieuwe film van Spaanse meester Pedro Almodóvar draait om Elsa (Bárbara Lennie), een reclameregisseur die haar moeder verliest. Ze probeert haar verdriet te verdringen door zich volledig op werk te storten, totdat migraines haar dwingen te stoppen met werken. Ze vertrekt naar Lanzarote met haar vriendin Patricia, terwijl haar vriend Bonifacio in Madrid achterblijft. Parallel daaraan volgen we filmmaker Raúl (Leonardo Sbaraglia), een scenarioschrijver die het verhaal van Elsa op meta-niveau op papier zet. Daarmee speelt de film met het idee van autofictie, een mix van autobiografie en fictie, en onderzoekt hij hoe leven en kunst in elkaar overlopen.

Amarga Navidad is een intieme persoonlijke Spaanse tragikomedie, geschreven en geregisseerd door Pedro Almodóvar, de veelgeprezen filmmaker achter titels als Madres paralelas, Dolor y Gloria en The Room Next Door.